12 OCAK 2017- BAŞKANIN AÇIKLAMASI

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kıymetli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz gibi bir süredir Ulaştırma-MEB arasında imzalanan protokol sonrası aktif bir şekilde Yönetmelik, Müfredat ve tüm teknik detayları yakınen takip ediyor ve MEB ile güzel bir işbirliği gerçekleştirerek süreci sağlıklı bir şekilde hızlandırmaya çalışıyoruz.

Bütün bu yoğun gündeme ilave olarak son günlerde MYK nın TŞOF ile protokol imzalayarak SRC sınavı yaparak belge verme cabaları var. MYK Aynı uygulamanın bir benzerini İş Makineleri için 1 yıl dır uyguluyor ve bu konuda başarılı oldu.

Sizleri temsilen yürütülen bu çalışmalar için çok hızlı aksiyon alıp, Konuyu etraflıca değerlendirip Genel Müdür Saim İlcioğluna bugün saat 15:00 de tüm yönetmelik, yönerge ve kanunla ile ilgili sunum yapıldı. Aynı zamanda Başbakanlık Başdanışmanı olan Saim bey,
-MYK nın yönetmelik ile ilgili yapmaya çalıştığı değişiklik için, tüm cabalarının boş olduğu, Başbakanlık Baş Danışmanı olarak söylüyorum Müsteşar, müdür daire başkanı kim olursa olsun kimse birşey yapamaz bu konuyu rahatlıkla cözeceğiz. Dedi. MEB Ercan Alpay ile de görüşerek detaylı bilgi alıp Saim Bey gerekli her görüşmeyi yapıp sorunu kökünden cözeceğini ifade etti.

Değerli Meslektaşlarım, bu süreçte SRC Eğitim Kurumları olarak endişeleneceğimiz veya çekineceğimiz hiç bir şey yoktur. Bizim bu gayretimiz ve samimiyetimiz her şeyin üstesinden gelecektir.

Bu vesile ile her kurum sahibi arkadaşımı selamlıyorum.

Hayırlı Çalışmalar Dilerim.

Talat YILDIZ
TÜMEDEF Genel Başkanı

Your Thoughts